Uzaydan Yeraltı Görüntüleme Hakkında Makale - Altın Dedektörü

İçeriğe git

Ana menü:

Uzaydan Yeraltı Görüntüleme Hakkında Makale

Uzaydan görüntü alınır mı?
Uzaydan görüntü alma konusu çokça konuşulan ve ne yazık ki bilgi yetersizliğinden abartılıp yanlış anlaşılan bir söylentidir.

Gelişmiş ülkeler savunma ve iletişim amaçlı uydular üretebilmek için milyarlarca dolar harcarlar. Bunlar hava trafiğini kontrol etmek, iletişim verileri aktarmak (tv, telefon, internet), meteoroloji uyduları veya kadastro (haritacılık) konularında yardımcı olabilecek uydulardan ibarettir.

Bu tür uydular yer üstünde duran ve en az 2,5 - 3 metre çapında olan bir objeyi (araç, bina, cadde, sokak vb.) algılayıp görüntüleyebilmektedir. Hiç bir şekilde yer altında olabilecek bir nesneyi görüntüleyebilme kabiliyetine sahip değillerdir.

Uzaydan yeryüzünün altında herhangi bir derinlikte ne olursa olsun anlaşılır bir resim yani fotoğraf çekilmesi mümkün değildir. Bu resimler, yukarıda bahsettiğimiz ebatlarda olmak kaydı ile ancak yeryüzünde, yani toprağın üzerinde ise mümkün olabilmektedir.

Herhangi bir dedektörün yada farklı bir teknoloji olduğu söylenen bir cihazın bunu yapabildiğini iddia edenlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.


Geri dönmek ve tüm dedektör makalelerini görmek için buraya tıklayınız...

 
Copyright 2015. İdm Elektronik San ve Tic
İçeriğe dön | Ana menüye dön